G   ü   v   e   n   i   l   i   r        O   r   t   a   ğ   ı   n   ı   z
         

 

ARC 'nin Üstün Yönleri

ARC Uzaktan kumanda sistemleri Radyo Frekans kontrollüdür. Sistemleri 433-434 MHZ bandında çalışmakta ve telsiz lisansı gerektirmemektedir.

Bir uzaktan kumanda sistemi bir verici ve bir alıcıdan oluşur. 220V şebeke gerilimi ve 12-24VDC ile çalışan alıcılar mevcuttur. Çalışma ortam ısısı -45 ile +80oC aralığındadır. Haberleşme mesafesi 100 metre cıvarındadır. Vericiler iki adet kalem pil ile çalışmaktadır. ARC Sistemleri maksimum tasarrufludur. Alkalin pillerle haftalarca kullanır, emsal ürünlere göre pillerden büyük tasarruf sağlarsınız. Vericiler lastik koruma kılıfları içinde dışarıdan gelecek her türlü darbe ve düşmeye karşı çok iyi korunmuştur.

Vericideki butonlara basıldığında alıcı içindeki ilgili röleler çeker. Röle kontağından alınan çıkış ilgili motora veya sisteme enerji verilmesini sağlar. Butonlar tek kademeli ve çift kadameli olabilmektedir. Çift kademeli bir butona hafifçe basıldığında ilk röle çeker; daha kuvvetli basıldığında ikinci röle çeker. Buton bırakıldığında röleler de bırakır. İsteğe göre aynı butona birdahaki basıma kadar veya karşıt butona basılıncaya kadar rölelerin çekili kalması istenebilir(toggle modu).

Farklı kanallar ve kimlik kodları sayesinde onlarca sistem aynı mekanda çalışabilmektedir. Her alıcı ancak kendi vericisinden gelen emir doğrultusunda hareket eder. Ne diğer bir ARC vericisi ne de radyo frekanslı başka bir sistem alıcıya hükmetmez.. ARC'de güvenlik ilk koşuldur!


Kullanım yerindeki ihtiyaca göre seçilebilecek iki ARC modeli vardır:

6+1 butonlu  tek kademeli CL8    ve     8+1 butonlu çift kademeli XL10

PDF Katalog indir

 
CL8
XL10
 
ARC ELEKTRONİK OTOMASYON SAN. TİC. LTD. ŞTİ.                   Tel: +90 - 212 - 639 20 95        Fax: +90 - 212 - 639 32 19